Yazlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık konut almak gibi bir niyetiniz mi var ?  O zaman Bu yazı size yol gösterecek bu yazıyı okumadan yazlık evi belirlemeyin.

Yazlık ev Almayı düşüncesi olanların yada satın almaya kararlı olanların bilmesi gerekenler ve değerlendirmeleri gereken bazı kriterler bulunmakta. Alınacak yazlık hem gayrimenkul olarak yapılan bir yatırım olacak. Tabi doğru bir seçim olursa. Hemde ailenizin yazları kalıp tatil yapabileceği bir tatil mekanı haline gelecek.

Yazlık ev alımları özellikle ilk senelerde düşünürseniz kısa dönem yada uzun dönemli bir yatırım seçeneği olacaktır. Yazlık ev için seçtiğiniz yer bölge aldığınız emlak değerini kaybettirmeyecek bir yerden satın alın malıdır.  Yerin güzel seçiminden dolayı zamanla bir gayrimenkul yatırımına dönüşmüş olacak ve size zamanla değer kazandırmış olacak. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak alınacak yazlığın yeri konusunda çok iyi düşünüp ona göre karar verilmeli ve fiyat konusunda biraz daha yüksek olan fiyat olsa da konumu iyi olanları alınmalı. Sizin beklentilerinize karşılayabilecek bir satılık yazlık bulunduğunda sizin kriterlerinize ve değer kazanma kriterlerini gözden geçirip kararınızı verin. Emlak almaya ve bütçenin tam olarak kesinleşmesinden sonra alacağınız yazlığın sizin kriterlere uymasından sonra şu kriterleri göz önünde bulundurun.

  1. Konumu iyi seçmelisiniz.
  2. Yerel halk ile konuşmalısınız geçmelisiniz
Yazlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yazlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın Alınacak Yazlık Evin Konumunu İyi Belirlemek

Satılık yazlık evin yeri konumu şehre yakınlığı denize yakınlığı yada yakınlık mesafesi manzarası ve manzaranın deniz’mi doğa’mı olması yerel bir kültürel merkeze yakınlığı kültürel bir bölge olup olmaması. Yada göle yakınlığı yada mesafesi akarsuya yakınlığı yada yakınlık mesafesi doğaya yakınlığı çevresi yapı özellikleri. Alacağınız konutun olduğu yer sitemi güvenlikli bir yer’mi havuzlu bir yer’mi bahçesi var mı bahçenin ne kadar olduğu bu taraz özelikler konum olarak göz önünde bulundurmamız gereken kriterlerdir.

Satın Alınacak Yazlık Eve Karar Vermeden Önce Halkla İletişime Geçmek

İstediğiniz yazlık evi ister emlakçı dan isterseniz birebir sahibinden satılık yazlık alırken o yerin esnafıyla ve yerel halkıyla  konuşarak belde ve özelikleri hakkın da mutlak bilgiler alın. Bu sayede esnaflardan yada yerel halktan beldenin kiraları ve satış ta olan yerleri avantajları ve dezavantajları hakanda daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir