Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi giydirilmeye başlandı!

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında bitime azkaldı. Çalışmaların  2018 yıl sonunda bitmesi planlanırken kulede dış mekan giydirme ve kaplama işlemlerine başlanıldı.

Gazetelerde yer alan haberlere göre Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatının yıl sonunda bitmesi pilanlanmakta. Yüksekligi 388.5 metre olacak kulenin dış kaplama işlemlerine de başlanmış bulunulmaktadır.

2016 nin mart ayında başlatılan projeyle çamlıca tepesindeki onlarca televizyon ve radyo vericileri ve mobil hat veri istasyonlarının vericilerinin bir yerde toplanması için ve çevre kirliligi nin önüne geçmek için başlayan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi 2018 in sonrarına bitmesi beklenmektedir. Kulenin en üstüne takılacak 1400 tonluk anteni ise kule içinden çıkarılmakta hidrolik kriko yöntemiyle kulenin en üstüne çıkartılmak ta.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi
Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nde yapılan en önemli işlerden olan elektronik aletlerin yerleştirme işlemleride tüm hızıyla devam etmekte. Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin betonarme bölümünün kaplama ve giydirme işlemi başlamıştır.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin denizden yüksekliği bitiğinde 576,5 ye ulaşmış olacak ama kendi si yerden yüksekliği 388.5 metre olacak. Kulenin 4 katı yerin altında olacak ve bu katlar ortalama 4,5 metre olacak  yani yerin altında 18 metre olacak. toplamda 53 katan oluşacak ve bunun 4 katı yerin altında ve 49 katıda yerin üstünde olacak. Kulenin 165 metre si çelik konsüksiyon olarak yapıldı. Zamanında yetiştirilmesi için 7/24 esaslarına göre çalışılmakta. Çalışmalarda 300 işçi dönüşümlü olarak gece gündüz çalışmakta. Maliyetinin 170 milyon liraya mal olması beklenmekteydi.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi
Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi

KULEDE RESTORAN VE SEYİR TERASLARI BULUNACAK

Çamlıca kulesinde deniz seviyesinden 393,5 metre ve 398 metre yüksekliklerde 2 katında restoranlar olacak bunlar 39 kat ve 40 cı kata olacak bilgisi öğrendigimiz konulardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir