Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye!

Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye : Okullar tatile girdi üniversite sınavlarının sonuçları beli oldu. Her kez kendi puanına  göre birtakım seçimler yaptı ve bunların içinde bir takımları başka şehirlerde üniversite kazandı. Artık kazandıkları üniversiteye gideceklerin önünde iki seçenek var ilki yurtta kalmak ikincisi kiralık bir ev tutmak. Şimdi size il il m2 ye düşen kiraları liste halinde sunalım. 

Yeni sınav sistemi olan yks nin ilk mezunları bu sene ki sonuçları açıklandı. Sonuçlarda geçmiş olanlar artık 7 ağustostan başlamak üzere tercih yapacaklar tercihin son günü 14 ağustos olacak. Tercih yapanlar içinde sonuçlar 31 ağustosta açıklanacak  kazanan öğrenciler 3 eylül le 7 eylül arasında kayıtlarını yapmak zorundalar. 7 Eylülden sonra binlerce örgenci yurt kapılarında yada kiralık ev konusunda tercih yapacaklar. Yurt’a yada ailesinin yanında kalmayan örgenciler için en büyük gider kira gideri olacak. Türkiye genelinde en çok kira masrafı olan ilimiz 16 milyon nüfusuyla en kalabalık olan ilimiz İstanbul gelmekte.

Öğrencilere 5 tavsiye

1- Ev sahibiyle aranızda muhakak kira kontratı yapın.

2- Oturacağınız apartmanın aidatını anlaşmadan mutlak öğrenmelisiniz.

3- Kiraya geçeceğiniz ev okula yakın tutun.

a ) Yakın bir yerde ev bulamıyorsanız ulaşımı kolay bir yer olup olmadığını kontrol edin

b ) Okula uzak olan bir bölgede tutacaksanız mutlak  ulaşım ücretini öğrenin

c ) Okula uzak olan bir bölgede tutacaksanız toplu taşımaların saatlerini öğrenin

d ) Okula uzak olan bir bölgede tutacaksanız ulaşım sürenizi öğrenin

e ) Tutacağınız evin balkonlu olması size her zaman avantaj sağlayacaktır

4-  Kiralık ev konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir bölgedesiniz yada elinizi erken tuttuysanız. Tutacağınız evin çevresinde size yakın olması gereken birtakım dükkanlar olmalı yada bunların yakın olduğu dükkanları secin.

a ) Bakal , market yada hiper market yakında olmalı

b ) Hastane yada eczaneye yakın olun

c ) Cafe yada restoranlara yakın olan

5- Eğer evi birkaç arkadaşla tutma planınız varsa bu sizi kira yükünüzü azaltır ama tutacağınız ev kaç odalı ise yanınıza o kadar kişi alın. Fazlası odanızda sizi uyurken rahatsız edebilir ders çalışırken ses yapabilir. Eşyalarınız karışabilir oda temizliği konusunda aranızda pürüzler çıkabilir. Yada oturma düzeninizi kendine göre derişiklik yapabilir.
Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye

Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye

Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye

Kiralık ev arayan öğrenciye 5 tavsiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir