İstanbul’un konut fiyatları en düşük ilçeleri

İstanbul’un en düşük konut fiyatları
Olan beş ilçe ’si açıklandı bunların arasın da konut sektöründe en çok artış gösteren Esenyurt Birinci sırada olması dikkat çekti.

İstanbul’un en düşük konut fiyatları hesaplamalara göre. Metrekare fiyatı en düşük beş ilçesi açıklandı..zingat.com analizlerine göre, Esenyurt  1,949 TL lik fiyatı ile İstanbul geneli fiyat değerlendirmesi ile İstanbullun metrekare başına en ucuz ilçesi olarak dikkat çekti. Esenyurt’u Peşin sıra, Arnavutköy, Beylikdüzü, Silivri  ve Sancaktepe  Takip etti.

Emlak’ta bilgi ve güvenlik sloganlarıyla çalışmalarına özen gösteren gayrimenkul platformu ve pazarlama zingat.com. hayallerinde ucuz ev olanlar için İstanbul da yaptığı araştırmalar sonucun da en uygun konut ve binaların olduğu semtleri açıkladı…

Zingatın açıklamalarına göre İstanbul da bulunan en ucuz metre kareye sahip semtler Esenyurt : 1,949 TL ile ilk sırada yer aldı, akabenin de Arnavutköy : 2,205 tl Beylikdüzü : 2,290 TL SİLİVRİ : 2,410, Sancaktepe: 2,420TL Olarak peşin sıra takip etti..

ESENYURT’TA KONUT GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ 16 YIL

Uzun vadeli yatırımlar için Esenyurt konuta uzun vadesi 16 yıl, akabinde 16 yıl ile Sancaktepe 18 yıl ile Beylikdüzü 22 yıl ile Silivri 23 yıl ile Arnavutköy olarak görüldü. Bu kadar uzun vadeli yatırım için halk tarafından nasıl bir yatırım aracı olduğu veriler ortaya koyacak.

Bu ilçeler içinde en yüksek satılık konut fiyatı 303 bin 600 TL

100 Metrekarelik bir evin fiyatı Esenyurta 146,BİN İLE 250 BİN Arası değişmekte. Sırasıyla aynı metrekare evler beş ilçede şöyle ARNAVUTKÖY:166 bin ile 275 bin 800 tl arsında seyrederken, Silivri’de Metrekare birim fiyatına göre 100 m2 bir daire 180 bin 615 TL ile 300 bin arasında değişkenlik göstermekte, Metrekare birim fiyatı olarak Beylikdüzü En düşük daire 171 bin tl iken biraz daha gelişmekte olan yerleşim yerlerinde 280 bin olarak görünmekte, Sancaktepe  ise bu beş ilçe ’ye istinaden biraz daha fiyat konusunda hareketli görünüyor, Buna göre Sancaktepe’ de 100 Metrekare dairenin birim fiyatı 182 bin 150 TL ile 303 bin arasında değişkenlikler olmakta, Sancaktepe’yi bu beş ilçeden ayıran özeliği bu beş ilçe arasında en yüksek metrekare fiyatına ulaşan ilçe.

“Bu ilçeler hem uygun fiyatlı hem de hızla değerleniyor”

Ülkemizde bulunduğumuz zaman sürecinde konut artışları hat safhada  ama satış konusunda aynı şeyi söyleye bilir miyiz bütçelerini bir hayli zorlamaları gerecek alıcıların, Zingatın kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO su olan Ahmet Kayhan: Bu beş ilçe için değerlendirmelerde bulundu işte satır başları, İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerinden biri olan Esenyurt, gayrimenkul geliştiricilerinin yoğun ilgi gösterdiği bölgelerin başında geliyor. Esenyurt’ta bir çok sayıda konut ve konut projesi hayata geçirilmeye çalışıyor.

Beylikdüzü, düzenli kentleşmesi ve üniversitelere yakınlığıyla dikkat çekiyor. Sancaktepe de özellikle gayrimenkul alanında hızla yükselişini sürdürmeye devam ediyor. İstanbul’un son yıllarda gelişen ilçelerinden biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca bu bölgede markalı konut projeleri de hızla artıyor. Arnavutköyün de yeni yapılan üçüncü havalimanı ve Kanal İstanbul projeleri sayesinde geçmiş yılara nazaran en çok değerlenen ilçelerinden biri haline geldi. Silivri’nin ise metro ve metrobüs hatlarıyla İstanbul’un merkezi bölgelerine ulaşımı kolayca sağlaması beklendiği için uygun fiyata ev satın almak isteyenlerin yöneldiği bir bölge. Gördügünüz gibi bu ilçeler hem çok uygun fiyatlı hem de yeterince hızla değerlenen bölgeler arasına girdikleri için son derece kârlı bölgeler olarak da dikkat çekebilmekte.”

KONUTTA YENİ HAVALİMANI HAREKETLİLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir