İmar barışına 3 günde 188 bini aşkın online başvuru

İmar barışına online başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, “vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine e-Devlet’ten ilk 3 gün 171 bin 638 konut sahibi başvuruda bulunmuştur. Yapı Kayıt belgesi için e devleten başvuran vatandaşlarımızın sayısı 188 bin 571’e ulaştır.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamada  imar barışı ile ilgili sözlerine şöyle devam eti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,imar barışıyla ilgili başvuruların e devlet üzerinden 8 haziranda itibaren alınmaya başlamıştır diyerek sözlerine şöyle devam etmiştir; “imar başvurusu için başvurular ilk 3 gün için dikkat çekici bir sayıya ulaşmıştır. Online olarak e devlete başvurular 171 bin 638 konut sahibi başvuruda bulun muştur. Başvuru yapanlardan iş yeri sahiplerinin başvuru sayısı e devleten ilk 3 günde yaptıkları 16 bin 933 kişi başvuruda bulun muştur. Böylelikle ilk 3 gün içinde imar barışı için e devletten başvuru yapanların toplam sayısı 188 bin 571 kişiye ulaşmış olmakta.

İmar barışına online başvuru
İmar barışına online başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, başvuru yapmak isteyenleri e devlet online sistemden çok rahat bir şekilde işlemlerini yaptırabileceklerini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar barışı konusunda konusunda her türlü yardımı şehircilik il müdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza sunulacaktır.

Özhaseki, vatandaşları uyardı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vatandaşlara yapılan başvurular ilişkin, “Bu işler için açılan ve yönlendirme yapılan büroları kesinlik le itibar etmemeleri konusunda uyardı. Özhasaki yardıma ihtiyaç duyulduğunda il müdürlüklerinden yardım istenebileceğini yada ilçelerde tapu müdürlüklerden yardım alına bileceğini söyledi. en kolay olarak e devlet sistemi üzerinden gösterilen işlem sıralarıyla yapılabileceklerini hatırlat’ı”uyarılarında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Başvurularda İstanbul için diğer şehirlerden farklı bir yöntem izlediklerini söyledi. Bakan Özhaseki ” İstanbul’un değişik ilçelerinde 40 tane yardım için büro açıldı. Bu bürolar büyük şehir Belediyelerinin sosyal tesislerinde bulunmaktadır. Ve adresleri buralarda bulunmakta dır. Vatandaşlar kendi ilçelerindeki memurlar sayesinde kolaylıkla müracaata bulunabilecekler dir ” ifadelerini kulandı.

İmar barışına online başvuru

Etiket : İmar barışına 3 günde 188 bini aşkın online başvuru

İmar barışına online başvuru

İmar barışına online başvuru sayısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki

Özhaseki, vatandaşları uyardı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir