Dumankaya ve Fiyapı nın yarım kalan projeleri bitiyor!

Dumankaya ve Fiyapı nın yarım kalan projeleri bitiyor!

Kayum atanan Dumankaya ve Fiyapı FETÖ soruşturması kapsamında ortak olan projeleri durdurulmuştur Projeyi alman firması tamamlayacak.

Dumankaya Grubu ve Fi Yapı Grubu yapılan projede FETÖ soruşturması dolayısıyla kayyum atanan duman kaya ve Fi Yapı şirketleri tasarruf mevduat fonu (TMSF’nin) elinde olan şirketlerin yarım kalan inşaat projelerinin bitirmek üzeri ihale düzenlendi ihaleye katılan dört yabancı şirketten 450 milyon euro kredi tahsis edildi.

TMSF açıklamasında, “Tamamlanması gereken projelerde yapılacak konutlar yine EURABAU GmbH, CPB Project Development GmbH  tarafından genelde yurt dışından satılması planlanmakta. Satışlardan gelecek nakit akışı da sermeye kurumuna gidecek  Bu işlemler Ülkemize ve taraflara en çokta mağdurlarına daha iyi olması dileriz ” diye sözlerine tamamladı.

Dumankaya ve Fi Yapının başına TMSF tarafından kayyum atanmasından dolayı  Dumankaya ve Fi Yapı’nın eksik kalan projeler için mağduriyetleri gidermek için imzalar törenlerle atıldı:

TMSF tarafından dumankaya holdingine ve fi yapı holdingine  terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle kayyum atanmasıyla sonuçlanmıştır.

Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarını sevindirecek imzalar atıldı

Dumankaya Grubunun modern vadi Fikirtepe 1 ve Fikirtepe 2 Mozaik, Adres Sancaktepe, kayyum atanmasından dolayı projeler tamamlanmamış ve mağdur olan müşteriler 3028 kişi ve taşeronlarda mağdur olmuşlardır.

Bu zaman çerçevesinde yapılan işler dahilinde EURABAU GmbH, CPB Project Development GmbH, Dress&Dommer ve Flagman Capital isimli yatırımcılara bu projeleri görüşmeler çerçevesinde anlaşıldı.

Dumankaya Grubu ve Fi Yapı Grubu ile EURABAU GmbH, CPB Project Development GmbH, Dress&Dommer ve Flagman Capital iş birliğiyle yarım kalan projelerin tamamlanması için yurt dışından 450 milyon euro para alınmıştır.
YURT DIŞINDA PAZARLANACAK
Yarım kalan Projelerin tamamlayacak ve kalan konutları da yurt dışı ağırlıkta satmayı planlanan EURABAU GmbH, CPB Project Development GmbH tarafından pazarlanacak. Buradaki satışlardan ülkemize gelir elde edecek. Bu yapılan anlaşmanın bütün firmalara ve uzun süredir işin çıkmaza girmesinden mağdur olan 3028 kişinin mağduriyetleri giderilecek. Bu Süreçte 4 konsorsiyum bu işleri yürütecek biz sadece konutların satışları konusunda olacağız.”
30 YILI AŞKIN TECRÜBE
Eurabau Şirketi alman mühendislik şirketidir. Eurabau yetkilisi bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: Bu projeye bir kaç yıldır mağdur olan insanların mağduriyetlerini gidermek için dahil olduk. EURABAU’nun mühendisliğin bu işlerle ilgili 30 yılık deneyime sahip bir firma. Bu tecrübemizi en iyi şekilde Türkiye de kullanacağız. Önümüzdeki günlerde Fiyapı ve Dumankaya ile yakın çalışarak yatırım kalan projeleri sonuçlandıracağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir